RurArtMap 2019
Opět zveme k putování milovníky blátivých, ale čím dál více spíš vyschlých, trnitých a klikatých cest za uměním. Mapa uměleckých a ekologických iniciativ sleduje nezávislou kulturu v oblastech mimo hlavní centra. Do česko-slovenského geografického prostorou již poosmé zakresluje rozmanité aktivity na venkově působících institucí, spolků i jednotlivcu. Zdánlivé okraje často ukrývají pozoruhodné nálezy v podobě oživených věží, kostelů, hřbitovů, kravínů, kapliček, skalních obydlí, elektráren či školek. Tentokrát se s mapou můžete projít alejemi, které vybraly, texty a fotografiemi opatřily naše spolupracovnice ze spolku Arnika. Pozadí mapy zviditelňuje průměrnou intenzitu sucha v květnu 2019. Součástí mapy jsou i iniciativy - laureáti grantu Perpedes nadace Agosto Foundation.
Chaloupky

Jsme neziskovou nevládní vzdělávací institucí s dlouhou tradicí. Otevíráme dětem, mládeži i dospělým tajemství přírody, její hloubku, krásu, křehkost, a posilujeme znalosti, dovednosti a postoje, které vedou k respektu a ohleduplnosti k přírodě, ekologicky odpovědnému jednání a udržitelnému způsobu života. Zabýváme se především environmentální výchovou a vzděláváním. Děti i dospělé vedeme k ochraně přírody a trvale udržitelnému způsobu života. Působíme v Kraji Vysočina a to již od roku 1992. Na šesti pracovištích uskutečníme každoročně stovky jednodenních a vícedenních výukových programů pro děti i pedagogy. Kromě toho nabízíme i programy sociálně-terapeutické pro osoby se speciálními sociálními potřebami. Pro tuto oblast využíváme metody zahradní terapie ve svých přírodních zahradách.

Skapal pes fest

Lokálny DIY festival v Trebišove pre všetkých ktorí aktívne na východe pôsobia (alebo budú). Festival sa koná pri meste Trebišov v hospodárskej časti Nová Koronč (Sunnyho ranč). Komplex je situovaný na nížinatej udržiavanej trávnatej ploche a je rozdelený na tri časti (stanové mestečko, oddychová zóna, festivalová zóna). V prípade nepriaznivého počasia je prístupný aj interiér hospodárskej budovy. Peši sa k nám môžete dostať od hlavnej autobusovej alebo železničnej stanice v Trebišove prechodom cez železničné priecestie (cez nadjazd) smerom von z mesta. Festival sa nachádza za priestorom vojenských kasární.

Drienok 2019

V dňoch 27. júna až 30. júna sa v areáli Drienku v obci Mošovce neďaleko Turčianskych Teplíc uskutoční už siedmy ročník stretnutia sympatizantov Projektu Život na najväčšom prírodnom podujatí Drienok 2019. Akcia je zameraná na krásne ručne vyrábané výrobky a chutné domáce produkty, prírodné staviteľstvo, originálne odevy, prírodnú kozmetiku, liečivé bylinky, obrazy a maľby, hudobné nástroje a mnoho mnoho ďalšieho.

Z kopce

Převážně hudební setkání na některém z kopců kolem Dolní Cerekve. Žánrem alternativa pro místní, místem alternativa pro přespolní.

Uhelný mlýn a Kotelna

Rekonstrukce uhelného mlýna vynesla v roce 2013 Patriku Hoffmanovi cenu Grand prix architektů. Dnes je vyhledáván milovníky designu, umění a architektury i širokou veřejností. Multifunkční prostor Kotelna je místo pro živé umění, řemeslné a inovativní technologie, firemní a společenské akce.

Státní zámek Valeč

Zámek Valeč s kostelem a sloupem Nejsvětější Trojice leží na úpatí zalesněných Doupovských hor. Zámek i park je volně přístupný po celý rok, v předem určené dny je zpřístupňován letohrádek s vyhlídkou.

Potřeby

Potřeby - místo setkávání a galerie - dočasný prostor pro pořádání kulturních akcí a prezentací současného umění.

Pohádková rezervace

Letní divadelní scéna pod širým nebem. Představení jsou koncipována jako pohyblivé přírodní divadlo. Diváci se stávají součástí děje a ovlivňují jeho průběh.

Okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu

Spolek je intelektuální povahy, podporuje kritické myšlení, tříbení názorů, diskusi (a učit se jí) a humor v otázkách související s Ostravou a profesními zájmy členů spolku. Navazuje volně na obdobné spolky v předválečném období.

Pages